• JADŁOSPIS

PONIEDZIAŁEK 08.05.2023
              Obiad:  ziemniaki, gulasz z kurczaka(1) , surówka , kompot

WTOREK 09.05.2023
              Obiad: ziemniaki, mielony ,marchew z groszkiem  kompot wieloowocowy

ŚRODA  10.05.2023
              Obiad:  kopytka z musem,,kompot owocowy

CZWARTEK 11.05.2023
              Obiad:  potrawka z indyka z warzywami i ryżem, kompot

PIATEK  12.05.2023
              Obiad:  makaron z serem(7,1) kompot

ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY JADŁOSPISU.

Alergeny:
              1 - gluten
              2 - skorupiaki i produkty pochodne
              3 - jajka i produkty pochodne
              4 - ryby i produkty pochodne
              5 - orzeszki ziemne arachidowe i produkty pochodne
              6 - soja i produkty pochodne
              7 - mleko i produkty pochodne
              8 - orzechy (pozostałe) i produkty pochodne
              9 - seler i produkty pochodne
              10 - gorczyca( w tym musztarda)
              11 - sezam i produkty pochodne
              12 - dwutlenek siarki i siarczany w stężeniu 10mg/l w przeliczeniu na SO2
              13 - łubin i produkty pochodne
              14 - mięczaki i produkty pochodne

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września na godz. 8:45 zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów wraz z rodzicami do świetlicy szkolnej, zaś pozostałych na godz. 9:00 do sali gimnastycznej.

Do zobaczenia!

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

• WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Drodzy Rodzice!

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty nie jest wcale prostą sprawą. Trzeba kupić plecak, odpowiednie podręczniki, przybory szkolne, obuwie i strój na WF. Niestety, raczej nie można liczyć na pomoc ze strony dziecka. Podczas kompletowania wyprawki szkolnej może ono wybrać kolor czy wzór na tornistrze lub piórniku, ale o tym, czy będzie to tornister czy plecak muszą zdecydować Rodzice.

Przygotowania wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty nie powinniśmy odkładać na ostatni moment, bo końcówka wakacji to zwykle gorączka przed szkołą, a wraz z nią kolejki w hipermarketach i sklepach z artykułami szkolnymi. Warto kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka rozpocząć wcześniej, byśmy tuż przed 1 września nie musieli wystawać w gigantycznych kolejkach do kas.

Na liście powinny się znaleźć:

• Tornister, nie plecak, gdyż  tornister jest usztywniany, dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa. Poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić należy także uwagę na to, czy tornister, który chcecie Państwo kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci.
              • Zeszyty 16-kartkowe ( w kratkę, w wąskie linie )
              • zeszyt do korespondencji 16 kartkowy w kratkę (dane na pierwszej stronie: imię i nazwisko dziecka, data i miejsce urodzenia dziecka, adres, imiona rodziców, telefony kontaktowe)
              • Plastelina miękka i nie krusząca się
              • Piórnik: 2 ołówki, kredki ołówkowe o wyraźnych kolorach,  gumka temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie, mogą być pisaki
              • Kredki świecowe i pastele
              • Farby plakatowe 12 kolorów, 2 pędzle,
              • 2 teczki - jedna na gumkę, druga sztywna,
              • blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy A4, blok rysunkowy
              • Wycinanki zwykłe
              • Plastikowy pojemnik na drugie śniadanie.
              • Worek, a w nim obuwie na zmianę, koniecznie na  gumowych spodach.
              • Strój na WF- biały podkoszulek i granatowe spodenki.
              • Strój galowy tzn. biała bluzka i spódnica czarna lub granatowa dla dziewczynki, dla chłopca biała koszula i czarne lub granatowe spodnie.

Warto pamiętać, że zakupione przybory (nożyczki i gumkę także) i zeszyty należy starannie podpisać na zewnętrznej stronie okładki, by później nie było niepotrzebnych nieporozumień czy łez z powodu zagubienia lub podmiany szkolnych akcesoriów.

Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym zebraniu które odbędzie się w sierpniu. Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają na początku roku szkolnego .

Do zobaczenia we wrześniu!

wychowawcy klas I