• AKTUALNOŚCI

      • BohaterON

      • BohaterON – włącz historię!
       to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestnikówPowstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.Nazwa projektu sygnalizuje chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

        Przystąpiliśmy do akcji BohaterON po raz drugi. Na adres Fundacji Sensoria wysłaliśmy piękne kartki
       z podziękowaniami dla Powstańców  Warszawskich, wykonane przez uczniów naszej szkoły.  W klasach IV-VI dzieci wysłuchały słuchowisko " Mały" roznosiciel nadziei i przeprowadzono lekcje wg zamieszczonego ,na stronie BohaterON, scenariusza. W klasach VII- VIII uczniowie zobaczyli odcinek programu „Co za historia” poświęcony   Powstaniu Warszawskiemu, wykonali infografiki na temat tego wydarzenia. To były ciekawe lekcje o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach.

      • Coraz bliżej święta... !

      • Sznowni rodzice, drodzy uczniowie!! Społeczność szkolna i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na Świąteczny Kiermasz Szkolny, który odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2021. Świąteczne ozdoby i wypieki będzie można kupić na parterze budynku. W tych dniach rodzice mogą wejść na teren szkoły by dokonać zakupu. Przy wejściu do szkoły prosimy o założenie maseczek i zachowanie reżimu sanitarnego oraz nie przekraczanie strefy wyznaczonej do sprzedaży. Wszelkie ozdoby, kartki świąteczne, wypieki, i inne rzeczy przeznaczone do sprzedaży można składać u wychowawców klas do 9.12.2021. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup kolejnych sprzętów dla uczniów naszej szkoły. 

      • Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie 13 grudnia 1981 PAMIĘTAMY!

      • We wrześniu tego roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu
       "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie
       13 grudnia 1981 PAMIĘTAMY!".

       Głównym celem projektu jest przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 
       w Polsce.
       W ramach projektu uczniowie będą realizować zadania, które nawiązują do tragicznego wydarzenia.
       Szczegóły na stronie:

        

      • Wyśpiewać Wam chcemy dziś życzenia...!

      • Droga Dyrekcjo, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi! W dniu Waszego święta przyjmijcie najserdeczniejsze podziękowania za trud codziennie wkładany w edukację naszych dzieci... Za radości i smutki, które z nimi dzielicie, za stawiane wyzwania i pokonywanie granic, za pokazywanie drogi oraz udowadnianie, że nie ma rzeczy niemożliwych... Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam satysfakcję z wykonywanej pracy a w Waszych głowach zawsze przoduje myśl, że warto było, jest i będzie być NAUCZYCIELEM! 

      • UBEZPIECZENIE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

      • Szanowni Państwo, 

       W zakładce Uczniowie i Rodzice - Informacje dla rodziców znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące ubepieczenia od NNw w roku szkolnym 2021/2022. 

       Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym wpisem.

        

       INFORMACJE DOTYCZĄCE UBEZPIECZENIA

      • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      • INFORMUJEMY, IŻ INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO HARMONOGRAMU I PRZYDZIAŁU KLAS:

       KLASY V - VIII - GODZINA 9.00

       KLASY I - IV - GODZINA 10.00

       PIERWSZOKLASIŚCI SPOTYKAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ. WCHODZĄ DO SZKOŁY GŁÓWNYM WEJŚCIEM. POZOSTAŁE KLASY II - VIII SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI W NASTĘPUJĄCYCH SALACH:

       II A - S.13 (WEJŚCIE GŁÓWNE)          VI A - S. 23 (WEJŚCIE GŁÓWNE)

       III A - S. 11 (WEJŚCIE GŁÓWNE)        VII A - S. 18 (WEJŚCIE BOCZNE)

       III B - S.12 (WEJŚCIE GŁÓWNE)         VII B - S. 22 (WEJŚCIE BOCZNE)

       IV A - S.5 (WEJŚCIE BOCZNE)            VII C - S. 21 (WEJŚCIE BOCZNE)

       IV B - S. 19 (WEJŚCIE BOCZNE)         VIII A - S. 5 (WEJŚCIE BOCZNE)

       V A - S. 14 (WEJŚCIE GŁÓWNE)          VIII B - S. 12 (WEJŚCIE BOCZNE)

       V B - S.13 (WEJŚCIE GŁÓWNE)          VIII C - S.20 (WEJŚCIE BOCZNE)

        

      • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH !!

      • Serdecznie zapraszamy Rodziców PIerwszoklasistów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego obowiązującego w pomieszczeniach zamkniętych. 

      • Czas na... POWRÓT DO SZKOŁY !

      • Maj bez klasówek i sprawdzianów!!

       W maju uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Wszystkim zależy na tym, aby powrót do szkoły pozbawiony był stresu. Dlatego uczniowie miejskich placówek oświatowych mogą liczyć na wsparcie ze strony swoich nauczycieli. Ogłaszamy "MAJ to miesiąc BEZ: kartkówek, sprawdzianów i jedynek".

       Powrót do szkół to powrót do nowej rzeczywistości, w której wszyscy muszą się na nowo odnaleźć. Perspektywa ta budzi lęk i niepokój. Uczniowie wodzisławskich placówek oświatowych mogą jednak liczyć na wsparcie. Nauczyciele zadbają o to, aby maj upłynął pod znakiem adaptacji społeczno-emocjonalnej. Nie będzie kartkówek, sprawdzianów ani jedynek.

       W tej sytuacji kluczowe jest, aby okazać wsparcie dzieciom i młodzieży. Pandemia koronawirusa, nauka zdalna, izolacja od rówieśników sprawiła, że na uczniów spadło mnóstwo problemów o naturze emocjonalnej, zdrowotnej i społecznej. Dołożymy starań aby nasi podopieczni czuli się dobrze i bezpiecznie wracając do tradycyjnego modelu edukacji.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

      • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia, to znakomita okazja, by kupić sobie i bliskim książkowe prezenty. W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

      • DZIEŃ ZIEMI !

      • 22 kwietnia obchodzimy Miedzynarodwy Dzień Ziemi. Nasi uczniowie pamiętali o tym, i w rożny sposób postanowili to zacne święto uczcić. Jedni aktywnie zorganizowali akcję sprzątania, inni wykorzystując zużyte materiały typu buteli, nakrętki i rolki po papierze stworzyli ekologiczne zabawki czy roboty... Jeszcze inni wraz ze swoimi wychowawcami dowiedzieli się jak można dodatkowo dbać o naszą planetę poprzez segregację śmieci i recykling. Poniżej przedstawiamy galerię i zapraszamy do oglądania działań naszych kreatywnych dzieciaków!

      • Prawdziwy powiew wiosny...

      • Na szkolnych korytarzach oraz w pracach naszych kochanych uczniów pojawia się coraz więcej motywów wiosennych! Może zmotywują Panią Wiosnę, żeby już na dobre rozgosciła się u nas, i nacieszą Wasze oko ! :)

      • Rozstrzygnięcie konkursu pt: FRANKOFONIA

      • MIŁOŚNICY KULTURY FRANCUSKIEJ SĄ WŚRÓD UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

       To właśnie oni urządzili "francuski zakątek" w swoim domu, jednocześnie biorąc udział w szkolnym konkursie.

       I miejsce Radek Biduś kl.VIIB

       II miejsce Szymon Mandrysz kl.Va

       III miejsce Aleksander Forycki kl.VIIIb oraz Magdalena Sordyl kl.VIa

       Wyróżnienia: Łucja Bazylak kl.VIIb oraz Julia Widenka kl.VIIa

       Wszyscy laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe!

      • Wiosno, wiosno ach to Ty!!

      • Wiosna to czas radości, życzliwości i optymizmu. Wiedzą o tym również nasi siódmoklasiści. W ramach działań w europejskim projekcie ETWINNING, wraz ze swoimi kolegami z Włoch, Rumunii, Turcji i Chorwacji, przygtowali SPRING CARDS WITH WISHES czyli wiosenne kartki z życzeniami. Poniżej krótkie podsumowanie działania, którego myślą przewodnią może być hasło "May spring brighten your life - Niech wiosna rozświetli twoje życie!"

      • OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

      • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną powiatowych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

        

       https://drive.google.com/file/d/1arm0_IVZ-MbmQlrdkq_LvzsXmyirGm50/view?fbclid=IwAR25M_r7I_iMxGTXc05waRUH5Yx5bi_CwUpC7FdhzgPhtlhk77s8ooX1hKI

      • Konkurs Prezydenta na najpiękniejszą pisankę!

      • Tegoroczna Wielkanoc przypada 4 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

       Warunki udziału w konkursie

       • Uczestnikiem konkursu może być każda osoba zamieszkująca Wodzisław Śląski (z wyłączeniem pracowników Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego).

       • Osoby niepełnoletnie biorą udział w konkursie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

       • Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną, musi być pracą własnoręczną.

       • Praca powinna zawierać minimum jeden miejski kolor (szary, czerwony lub granatowy).

       Prace oceniane będą przez jury w czterech kategoriach: 

       • dzieci do 10. roku życia,

       • młodzież od 11. do 18. roku życia,

       • osoby dorosłe oraz kategoria rodzinna/grupowa, czyli praca zbiorowa całych rodzin lub grup.

       Sposób dostarczenia prac

       Sfotografuj własnoręcznie przygotowaną pracę (do trzech zdjęć). Pobierz, wypełnił i zeskanuj oświadczenie. Wyślij je wraz ze zdjęciami własnoręcznie przygotowanej pracy na adres e-mailowy: kalendarz@wodzislaw-slaski.pl do 25 marca 2021 r. (do końca dnia).

       W temacie e-maila wpisz: Konkurs na najpiękniejszą pisankę - swoje imię i nazwisko. Z kolei w treści wiadomości napisz: imię i nazwisko twórcy, kategorię, w której bierze udział, oraz informacje, w jaki sposób można się z daną osobą skontaktować (numer telefonu).

       Oświadczenia można pobrać na stronie internetowej miasta: https://wodzislaw-slaski.pl/prezydent-oglosil-konkurs-na-najpiekniejsza-pisanke-3.

      • REKRUTACJA PIERWSZOKLASISTÓW!

      • REKRUTACJA PIERWSZOKLASISTÓW!

       Już 15 marca o godzinie 8:00 zaczyna się rekrutacja do wodzisławskich szkół podstawowych.

       W systemie, w załączonym poniżej linku rejestrują się uczniowie z obwodu szkoły, jak i kandydaci spoza obwodu.

       www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl

       Wydrukowane i podpisane wszystkie zgłoszenia należy dostarczyć do szkoły.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II
   • sp3@wodzislaw-slaski.pl
   • (+48) 32-4552358
   • ul. 26 Marca 9 44-300 Wodzisław Śląski sp3@wodzislaw-slaski.pl
   • sp3@wodzislaw-slaski.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Herb Polski