• PROJEKTY

• INFORMACJE O PROJEKCIE

Celem projektu jest zapewnienie wysokiej jakość kształcenia włączającego.

Tytuł projektu: Nowoczesna Edukacja w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

Nazwa Beneficjenta: Miasto Wodzisław Śląski

Realizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 3

Źródło finansowania: Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (Priorytet FESL.06 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działanie FESL.06.02 Kształcenie ogólne, Typ: Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym)

Całkowita wartość projektu (PLN): 361 620.00

Kwota dofinansowania (PLN): 343 539.00

Kwota dofinansowania ze środków unijnych (PLN): 307 377.00

Okres realizacji: 01.08.2024 r. – 31.08.2026 r.

Opis Projektu: Projekt stanowi odpowiedź na realne potrzeby wynikające z diagnozy sytuacji zastanej w okresie kwiecień-maj 2023 w Szkole Podstawowej nr 3.

Celem projektu jest zapewnienie wysokiej jakość kształcenia włączającego.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych:

- 118 uczniów i uczennic ,

- 25 nauczycielek i nauczycieli ,

- 1 placówka kształcenia ogólnego.

Cele i rezultaty projektu zostaną osiągnięte poprzez organizację zajęć dodatkowych dla uczniów. Zaplanowano zajęcia wyrównawcze, rozwijające i warsztatowe. Dla nauczycieli zorganizowane zostaną szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Uzupełnieniem projektu będzie zakup i wdrożenie do procesu nauczania na zajęciach dodatkowych nowoczesnych pomocy dydaktycznych i narzędzi ICT. W efekcie realizacji projektu swoje kwalifikacje zwiększy 110 uczniów oraz 23 nauczycieli.

Zakres wsparcia dla nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 3:

- studia podyplomowe: Diagnoza, rewalidacja i terapia pedagogiczna,

- studia podyplomowe: Trener zdolności poznawczych,

- szkolenie: Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

- szkolenie: Trening Umiejętności Społecznych,

- szkolenie z obsługi i wykorzystania oprogramowania ze sztuczną inteligencją(SI),

- szkolenie: Zapobieganie dyskryminacji i przemocy rówieśniczej motywowanej uprzedzeniami,

Zakres wsparcia (zajęcia) dla ucznia w Szkole Podstawowej nr 3:

- język polski kl. 4-8– zajęcia wyrównawcze,

- edukacja polonistyczna i matematyczna kl. 1-3 – zajęcia wyrównawcze,

- matematyka kl. 4-8 – zajęcia wyrównawcze,

- język angielski kl. 4-8 – zajęcia wyrównawcze

- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne kl 1-8 – zajęcia terapeutyczne,

- terapia pedagogiczna (psycho-ruchowa) kl. 4-8 – zajęcia terapeutyczne,

- zajęcia o charakterze terapeutycznym (percepcyjno-motoryczne) kl 1-8 – zajęcia terapeutyczne,

- zajęcia logopedyczne kl. 4-8 – zajęcia terapeutyczne,

- warsztaty integracyjne kl. 1-4

- doradztwo zawodowe kl. 7-8

Szczegółowe, dodatkowe informacje o projekcie będą udzielane bezpośrednio w Placówkach realizujących projekt oraz w Wydziale Strategii i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

• REKRUTACJA DO PROJEKTU

Informujemy o uruchomieniu rekrutacji do projektu „Nowoczesna Edukacja w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim”.  Udział w projekcie daje możliwość wsparcia uczniów w postaci zajęć wyrównawczych i terapeutycznych (szczegóły prowadzonych zajęć w regulaminie rekrutacji). W ramach projektu wsparcie mogą otrzymać także nauczyciele w formie szkoleń i studiów podyplomowych.

W zależności od grupy docelowej oraz rodzaju oferowanego wsparcia rekrutacja została podzielona na dwa etapy:

1. Wsparcie dla kadry pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 3 - rekrutacja w okresie:
              02.09.2024 – 06.09.2024.
            2. Zajęcia dodatkowe dla uczniów  w Szkole Podstawowej nr 3 - rekrutacja w okresie:
              02.09.2024 – 13.09.2024.

W załącznikach udostępniamy Regulamin rekrutacji wraz z załącznikami.
            Wymogiem projektu jest wydruk dokumentacji w wersji kolorowej - w razie braku takiej możliwości dokumenty dostępne są w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.

Regulamin_rekrutacji.pdf

OSWIADCZENIE_O_WIELODZIETNOSCI_RODZIN.pdf

Zalacznik_1_A.pdf

Zalacznik_1_B.pdf