• Z życia szkoły

  Z życia szkoły

  SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

  8.lutego w ZS nr 1 w Wodzisławiu Śl. odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny „ Historia Polski. Od czasów najdawniejszych do zakończenia II wojny światowej”. W historycznych potyczkach naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kurzydem z kl. VIII i Mikołaj Mandrela z kl. VII. Miło nam poinformować, że Mikołaj zdobył w tym konkursie I miejsce, a Wiktoria III miejsce. Opiekunem młodych historyków była p. Barbara Bielawska. Gratulujemy !

   

  Z życia szkoły - Obrazek 1  Z życia szkoły - Obrazek 2  Z życia szkoły - Obrazek 3

   

  ****

   

  Przygotowania do Olimpiady Kreatywności trwają dalej. Dzisiaj proponujemy fotorelację z  pracy drużyn starszych. POMIDORKI KOKTAJLOWE poznają historie życia sławnych postaci i przygotowują o nich skecze. KABARET TO MY natomiast bada zagadki ludzkiego ciała i przygotowuje dekoracje do swojego wyzwania naukowego. Zajęcia wymagające, pracy dużo, ale satysfakcji z wykonanego zadania jeszcze więcej. Trzymajmy więc wszyscy kciuki za nasze drużyny i życzmy im powodzenia i świetnej zabawy we Wrocławiu.:)  

  Z życia szkoły - Obrazek 4   Z życia szkoły - Obrazek 5

   

   

  *****

   

  Dzisiaj w SP 1 rozegrany został finał Wodzisławskiej Ligi Szachowej. I tak w kategorii klas 1-3 , wśród dziewczynek II miejsce zajęła Alicja Król, wśród chłopców VI miejsce zajął Świderek Jakub, a VII Łuska Dominik.
  W kategorii klas 4-8 dziewczynki reprezentowała Magda Sordyl , która zajęła miejsce 19. Natomiast wśród chłopców 14 miejsce zdobył Nicolas Suchodolski , natomiast Mikołaj Walaszczyk stanął na podium zajmując trzecią lokatę. 
  Udział wzięło 12 szkół, "Trójka" zajęła miejsce szóste. Gratulujemy!
    

  Z życia szkoły - Obrazek 6

   

   

  1 lutego w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Matematyczny klas 1-3 .Wzięło w nim udział piętnaścioro uczniów, którzy musieli się zmierzyć z trudnymi zadaniami.Mistrz matematyki - Filip Tolarz z SP nr 16 otrzymał puchar, pozostali laureaci nagrody książkowe i dyplomy. Kolejny etap odbędzie się 11 marca w Marklowicach. Naszym finalistom życzymy kolejnych sukcesów, a rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak zdolnych i pracowitych uczniów. Widzimy się w "Trójce" za rok, na kolejnym konkursie. 

  Z życia szkoły - Obrazek 7  Z życia szkoły - Obrazek 8

   

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza uczennica Julka Wolny zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Gratulacje!  

   

  Z życia szkoły - Obrazek 9

   

  Dnia 17.05.2018 r. odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V. W konkursie wzięło udział 20 szkół z całego powiatu wodzisławskiego. Pomimo brzydkiej aury za oknem humor dopisywał uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Podczas sprawdzania prac przez komisję wyłonioną spośród nauczycieli w dniu konkursu – uczniowie mogli skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku i zapoznać się z ciekawymi pomocami dydaktycznymi będącymi na wyposażeniu pracowni matematycznej.

  I miejsce zdobyła uczennica z SP w LubomiOliwia Kondziołka. Tym samym szkoła ma przywilej przygotowania Powiatowego Konkursu Matematycznego klas V w przyszłym roku szkolnym. II miejsce zdobył uczeń z SP 2 w Radlinie – Arkadiusz Bojdak, a III miejsce uczeń z SP w SkrzyszowieMaciej Kopiec. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek, opiekunowie – podziękowanie, a zwycięzcy I, II i III miejsca dyplomy z nagrodami rzeczowymi.

  Zwycięzcom gratulujemy życząc dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i miłą atmosferę.

   

  Z życia szkoły - Obrazek 10 Z życia szkoły - Obrazek 11 Z życia szkoły - Obrazek 12 Z życia szkoły - Obrazek 13 Z życia szkoły - Obrazek 14 Z życia szkoły - Obrazek 15 Z życia szkoły - Obrazek 16 Z życia szkoły - Obrazek 17

   

  Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Wrocław 2018

  Uczniowie naszej szkoły "Kabaret to My" zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Pełna relacja z olimpiady już wkrótce.

  GRATULUJEMY !!!

  Z życia szkoły - Obrazek 18

  Z życia szkoły - Obrazek 19

  ***********

  II dzień :)

  Z życia szkoły - Obrazek 20 Z życia szkoły - Obrazek 21 Z życia szkoły - Obrazek 22 Z życia szkoły - Obrazek 23

   

  Ogólnpolska Olimpiada Kreatywności - Wrocław 2018

  Oto MY: Koktailowe Pomidorki i Kabaret to MY :)

  Jutro startujemy - dzisiaj było otwarcie

   

  Z życia szkoły - Obrazek 24

   

   

  **************

  III Wodzisławski Konkurs Kreatywności - grupa "Pomidorki Koktajlowe" ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zajęła II miejsce w kategorii ZAGINIONE ZNALEZIONE

   III Wodzisławski Konkurs Kreatywności - grupa "Kabaret to My" ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zajęła III miejsce w kategorii SMOOOG, SMOOOG!!!

  **************

  UWAGA RODZICE, UCZNIOWIE !!!

  Od dnia 09 listopada 2017r. w związku z termomodernizacją szkoły obowiązują następujące utrudnienia:

  - parking szkolny jest zamknięty;

  - obowiązuje tylko jedno wejście/wyjście do szkoły - Wejście Główne Szkoły od ul. 26 Marca;

  - prosimy o nie blokowanie wjazdu do szkoły oraz nie pozostawianie samochodów na wyższym parkingu szkoły.

  Przepraszamy za utrudnienia. mgr Włodzimierz Sidorow - Dyrektor Szkoły.

  Z życia szkoły - Obrazek 25

  Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w piłce nożnej w Finale Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

  Z życia szkoły - Obrazek 26 Z życia szkoły - Obrazek 27 Z życia szkoły - Obrazek 28

  Z życia szkoły - Obrazek 29

  Już po festynie. Dziękujemy wszystkim obecnym, myślimy, że festyn się podobał. Pogoda dopisała. Więcej zdjęć i informacji jutro.

  Z życia szkoły - Obrazek 30

  Sponsorzy i Przyjaciele Festynu „Rodzina w 760-letnim Wodzisławiu Śląskim”

  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II
  • POL-EKO-APARATURA sp. j.
  • BMT S.C. Bartosz Sobel, Adam Michalczyk
  • Restauracja "Słoneczna”
  • Ergo Hestia Bank Pekao – Wojak Beata
  • Hetmaniok Iwona – nauka pływania
  • Połednik Alicja i Damian
  • Kozielska Adriana – usługi fotograficzne
  • Chłapek Katarzyna
  • Cukiernia „Śmietana”
  • „Cukiernia Meisel”

  Współorganizatorzy:

  • Wodzisławskie Centrum Kultury
  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
  • Rada Rodziców przy SP 3
  • UKS „Baszta”

   

  Wyniki konkursów podczas festynu „Rodzina w 760-letnim Wodzisławiu Śląskim”

  Rodzina Roku

  I miejsce – Rodzina Heliosz

  II miejsce – Rodzina Kostka

  III miejsce – Rodzina Litawa i Rodzina Morgała

  IV miejsce – Rodzina Dubiel

  V miejsce – Rodzina Zając i Rodzina Szeremeta

  VI miejsce – Rodzina Tront i Rodzina Dyszy

  VII miejsce – Rodzina Hebdowski

  VIII miejsce – Rodzina Styrnol

  IX miejsce – Rodzina Rugor

  Turniej Szachowy

  I miejsce – Rodzina Tomecki

  II miejsce – Rodzina Mleczko/Widenka

  III miejsce – Rodzina Walaszczyk

  IV miejsce – Rodzina Mikołajczyk

  V miejsce – Rodzina Błaszczak

  VI miejsce – Rodzina Pietruszka

  Konkurs na LOGO Szkoły

  I miejsce – Emilka Styrnol – klasa 2a

  Wyróżnienia:

  Kamila Styrnol – 3b

  Wiktoria Sidorow – 4a

  Galeria zdjęć z festyny - wejdź na facebooka: https://www.facebook.com/sp3wodzislaw/

  * * * * * *

  Link do dziennika elektronicznego: https://synergia.librus.pl/loguj

  Link do strony BIP

  Druki do klasy sportowej i naukę języka niemieckiego do pobrania znajdują się w zakładce rekrutacja 2017

  Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu: POL-EKO Wodzisław Śląski; Przesiębiorstwo GAMP; Rada Rodziców przy SP 3; Rodzice dzieci uczestniczących w szczególności: Marta Granieczny, Marek Rakiewicz; Dyrektor Szkoły - Włodzimierz Sidorow

  Z życia szkoły - Obrazek 31

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Wodzisławiu Śl. – szkołą nowoczesną, otwartą dla uczniów, którzy z zastosowaniem najwyższej jakości pomocy dydaktycznych, pragną poszerzać swoją wiedzę, odkrywać talenty, nabywać umiejętności potrzebne w dalszej edukacji i życiu codziennym. W tym roku rozpocznie się termomodernizacja, która zmieni całkowicie wygląd zewnętrzny szkoły. Dysponujemy doskonale przygotowaną pod potrzeby dzieci- bazą lokalową: - 4 sale dla uczniów sześcio, siedmio, ośmio i dziewięcioletnich - 2 sale polonistyczne - sala historyczna będąca jednocześnie Izbą Pamięci patrona szkoły - 2 sale matematyczne - sala przyrodnicza - sala informatyczna - 2 sale do nauki języka obcego - pracownia techniczna, w której  stolarnia i krawiectwo we współpracy z OPP - biblioteka multimedialna z czytelnią - duża sala gimnastyczna dla klas starszych - mała sala gimnastyczna ze sprzętem sportowym pod potrzeby uczniów młodszych - basen, na którym regularne zajęcia prowadzone są od klasy drugiej; każdy uczeń kończąc naszą szkołę, potrafi pływać - boisko ze sztuczną nawierzchnią - posiadamy również klatkę schodową z windą, która umożliwia uczęszczanie do naszej szkoły uczniów niepełnosprawnych. Prowadzimy zajęcia języka niemieckiego jako mniejszości narodowej, które są dokumentowane na świadectwie. Planowane jest wprowadzenie w klasie siódmej i ósmej drugiego języka obcego – języka francuskiego. Szkoła prowadzi również klasy sportowe: siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców. Każda klasa wyposażona jest w: tablicę interaktywną, tablicę samo ścieralną, laptop, piloty testujące dla uczniów, tablety. Nauczyciele prowadzą zespoły dydaktyczno – wyrównawcze, w ramach których uczniowie przy zastosowaniu ciekawych środków i metod, mają możliwość uzupełnienia i utrwalenia wiedzy w zakresie wszystkich przedmiotów. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły, która mieści się przy ulicy 26 Marca 9. W razie jakichkolwiek pytań można zadzwonić do sekretariatu szkoły – numer telefonu 32 455 23 58.

   

  VII Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II do Kochłowicz - 27 kwietnia 2017r.

  Z życia szkoły - Obrazek 32

  Z życia szkoły - Obrazek 33

  4 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „Jaka to legenda?“,
  który zorganizowany został przez naszych nauczycieli, a inicjatywa jego powstania wyszła od Miejskiej Rady Uczniowskiej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.
  Różnorodność zadań konkursowych sprawiła, że uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą dotyczącą treści legend, ale także umiejętnościami aktorskimi, malarskimi oraz współpracą w zespołach.
  Wszystkie drużyny były tak dobrze przygotowane, że dopiero dogrywka wyłoniła najlepszych. Pierwsze miejsce zajęły Nadia Grabiec i Wiktoria Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 16, natomiast drugie miejsce zajęły ex aequo Olga Bożek i Wiktoria Lodowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Wiktoria i Emilia Żyrek ze Szkoły Podstawowej nr 21.
  Zwycięzcom gratulujemy!
  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!
  Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju składamy na ręce pani Sylwii Elsner z Wydziału Edukacji.

  Z życia szkoły - Obrazek 34

  Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu: POL-EKO Wodzisław Śląski; Przesiębiorstwo GAMP; Rada Rodziców przy SP 3; Rodzice dzieci uczestniczących w szczególności: Marta Granieczny, Marek Rakiewicz; Dyrektor Szkoły - Włodzimierz Sidorow

  Wiadomość z ostatniej chwili. Nasza drużyna Ale Cyrk na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności zajęła III miejsce! Gratulacje dla uczestników i opiekunów. Jesteśmy z Was dumni. Więcej szczegółów w późniejszym terminie, kiedy dotrą do nas zdjęcia i relacje.  

  Z życia szkoły - Obrazek 35

   

  Z życia szkoły - Obrazek 36

   

  II Wodzisławski Festiwal Kreatywności przeszedł do historii. W piątek, 25 listopada poznaliśmy najbardziej kreatywnych młodych wodzisławian, którzy w marcu przyszłego roku będą reprezentować Wodzisław Śląski na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.

  Kilkuosobowe grupy rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej, uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej oraz I klas gimnazjum i uczniowie klas II-III gimnazjum. Każda drużyna II Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności musiała wykonać trzy różnorodne zadania, które realizowane były w osobnych salach goszczącego uczestników ZS nr 2. Pracom zespołów przyjrzało się jury festiwalowe.

  W naszej kategorii wiekowej:

  I miejsce - Śnieżka i 6 Krasnoludków z ZS nr 2,

  II miejsce - Ale Cyrk! z SP nr 3,

  III miejsce - Color Stars z ZSP nr 2
  Z życia szkoły - Obrazek 37

  Miło nam poinformować,że uczeń klasy III c, Przemek Tront otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Konkurs był zorganizowany z okazji 90 urodzin Kubusia Puchatka i nosił nazwę " Spotkajmy się w stumilowym lesie.". Nagrody wręczył prezydent miasta Mieczysław Kieca, później było przedstawienie o Kubusiu i jego przyjaciołach a następnie małe co nieco. Przemkowi gratulujemy.

   

  Z życia szkoły - Obrazek 38

   

  Dnia 2 listopada 2016 roku uczniowie klasy 3 c odwiedzili kolejne ciekawe miejsce  - "Mydlarnię u Franciszka". Podczas spotkania z panią Natalią i panem Wojciechem dzieci dowiedziały się, że dla zdrowia, oprócz właściwego odżywiania, bardzo ważne jest również stosowanie naturalnych kosmetyków. Nowością dla dzieci była informacja o piorących orzechach, które nie wywołują alergii i są bezpieczne dla naszej Ziemi. Uczniowie mogli za pomocą swoich zmysłów bliżej poznać różnorodne produkty mydlarni.

  Dzisiaj w naszej szkole odbył sie apel poświęcony Św.Marcinowi. Uczniowie przedstawili legendę o św. Marcinie w języku niemiecki oraz tłumaczyli ją na jezyk polski. Na zakończenie kazdy uczeń otrzymał symboliczny rogal zasponsorowany przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy.
  Z życia szkoły - Obrazek 39
  8 października uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II wzięli udział w projekcie: "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę. Zakoduj robota". Zajęcia odbyły się w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.
  Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.
  Nauka poprzez zabawę - to najlepsza metoda.

  Z życia szkoły - Obrazek 40
  Wczoraj zakończył się projekt : „ Śniadanie daje moc". w którym brały udział dzieci klasy III B. Ideą programu jest hasło : śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W czasie zajęć edukacyjnych zostały przekazane najmłodszym cenne informacje : o 12 zasadach zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia, konieczności mycia rąk i higienie jamy ustnej. Dzieci odwiedziły piekarnię gdzie brały udział w pieczeniu chleba. Na zakończenie cyklu zajęć uczniowie przygotowali zdrowe i smaczne śniadanie w oparciu o zdobytą wiedzę.

  Z życia szkoły - Obrazek 41

  9 października nasi chłopcy wzięli udział w turnieju piłki nożnej. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 8, organizatorem natomiast był MOSiR.Drużynowo uczniowie zajęli II miejsce, natomiast Kuba Wilczek został królem strzelców. Może rośnie nam następca Lewandowskiego ? Gratulujemy wygranej.

  Z życia szkoły - Obrazek 42

  Dzieci klasy IIIB zostały zaproszone do wzięcia udziału w programie realizowanym przez szkołę „Śniadanie daje moc". Idea programu:  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W czasie zajęć edukacyjnych (w trakcie trwania lekcji), zostaną przekazane najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Zachęcam Was, drodzy Rodzicie do pomocy w realizacji kilku tzw. „Misji domowych” , których treść dzieci będą wklejać do zeszytu korespondencji.
  Z góry bardzo dziękuję za współpracę!
  Z poważaniem: nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - Beata Urbanek

  Z życia szkoły - Obrazek 43

  20 października odbyły się w ZSP w Pszowie Targi Pracy i Aktywizacji Zawodowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II byli jedynymi przedstawicielami szkół podstawowych. Dla uczestników przygotowano m.in. warsztaty z fryzjerstwa i grafiki komputerowej. dziewczynki najpierw same próbowały swych sił w trudnej sztuce czesania , same również wróciły z pięknymi fryzurami. Chłopcy chętnie wzięli udział w zajęciach z grafiki komputerowej,.Efekty swojej pracy otrzymali wydrukowane i zalaminowane. Były to niewątpliwie ciekawe i pouczające zajęcia.
  Z życia szkoły - Obrazek 44

  Obecnie do naszej świetlicy zawitała jesień .Zaprosiliśmy ją do wspólnej zabawy. Towarzyszyła nam podczas pląsów przy muzyce ,rozmów na temat darów jesieni, quizów, czytaniu wierszy ,inscenizacji. Wykorzystując różnorodne dary jesieni tworzyliśmy piękne prace plastyczne. Uczniowie mieli okazję poznać różne techniki plastyczne oraz wykazać się pomysłowością i talentem w tworzeniu prac. Wykonane prace zdobią świetlicową galerię.

  Ponadto w świetlicy systematycznie i samodzielnie odrabiamy zadania domowe pod opieką nauczycieli.

  Jako alternatywę dla wszechobecnej technologii planujemy w najbliższym czasie założyć Klub Gier Planszowych. Często bowiem tablet, smartfon czy komputer kradnie nam czas, który można spożytkować inaczej.​

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II
  ul. 26 Marca 9
  44-300 Wodzisław Śląski
 • (+48) 32-4552358

Galeria zdjęć